Úvod   Jak pomoci   Společensky odpovědné...

Společensky odpovědné cestování do Afriky

V tomto roce, 2018, začne Humanitas Afrika organizovat dlouhodobou iniciativu SPOLEČENSKY ODPOVĚDNÉHO CESTOVÁNÍ DO AFRIKY pro zájemce z České republiky a Slovenska, první cestou do Ghany v západní Africe.

Humanitas Afrika je africko-česká nevládní organizace založená v Praze v roce 2000. Tato organizace se těší osmnáctileté dobré pověsti a důvěryhodnosti v podpoře porozumění, respektu, přátelství, partnerství a v rozvojové spolupráci mezi Českou republikou a Afrikou, resp. Evropou a Afrikou.

Série společensky odpovědných cest do Afriky, začínající v Ghaně, je mnohaletým snem a konečně novou iniciativou Humanitas Afrika přiblížit Afriku Čechům a Slovákům. Jaké jsou důvody pro tento projekt?

  1. Afrika má mnoho co nabídnout a je třeba to objevit. Má obrovský potenciál jako partner v oblasti obchodu, turismu, podnikání, vzdělávání, zemědělství, sportech a rozvojové spolupráci pro Českou republiku a Slovensko.

  2. Přivézt české a slovenské občany blíže k Africe a povzbudit v nich zájem o africký kontinent jako turistickou destinaci o prázdninách či k jiným příležitostem.

  3. Tato iniciativa by zároveň napomáhala vytvářet zdroje k udržení práce a činnosti Humanitas Afrika.

  4. Přínos tohoto projektu se projeví i v turistickém a podnikatelském sektoru v Africe vytvořením pracovních míst pro mladé lidi, aby tak měli šanci zůstat v Africe a vést tam plnohodnotný život.

  5. Tento projekt zároveň pomáhá podporovat agro-turismus v Africe.

  6. Čeští sponzoři našeho vzdělávacího projektu pro děti a mládež v Ghaně budou mít v rámci cesty příležitost se osobně potkat s těmi, které již mnoho let podporují, a na vlastní oči se tak přesvědčit o pozitivním přínosu našeho projektu pro děti a jejich život.

Náš projekt společensky odpovědného cestování nabízí lidem z České republiky a Slovenska mimořádnou příležitost cesty do Afriky za zábavou, novými zážitky a poznáním, a zároveň tím pomáhá Humanitas Afrika v její činnosti, stejně jako dětem a mládeži přímo v Africe.

Připojte se k naší první výpravě do Ghany od 2. do 19. srpna 2018.

Pro více informací a pravidelné aktualizace sledujte naše sociální média a webové stránky. Rovněž nás pro více informací a registraci neváhejte kontaktovat na e-mailové adrese afrikatravel@humanitasafrika.cz

AKWAABA – Vítejte v Ghaně!