Vůbec první VYZNAMENÁNÍ AFRICKÉHO VŮDCOVSTVÍ A ZNAMENITOSTI bylo prezentováno Prezidentovi Ghany Johnovi Mahama

V posledních dvou letech, Prezident Paul Kagame Rwandy a John Dramani Mahama Ghany zavedli politiku a přijali zákony ve svých  zemích, které podporují projekt Africké jednoty. Spustili chvályhodnou politiku, po - příjezdová víza ve svých zemích, které umožňují snadný přístup a volný pohyb Afričanů do Rwandy a Ghany.

Tato pozoruhodná politika zaujmula pozornost organizace Humanitas Afrika, která se rozhodla ocenit tyto dva prezidenty VYZNAMENÁNÍM AFRICKÉHO VŮDCOVSTVÍ A ZNAMENITOSTI jako způsob je povzbudit k větším výkonům a zároveň zvýraznit jejich příklad zbytku Afriky, aby prapor který vztyčili  byl emulován jinými Africkými prezidenty a státy.

To bylo v té souvislosti, že hlava Humanitas Afrika, Afrikatu Kofi Nkrumah, cestoval nedávno do Ghany, aby předal vůbec první VYZNAMENÁNÍ AFRICKÉHO VŮDCOVSTVÍ A ZNAMENITOSTI Prezidentovi Ghany, jeho Excelenci Johnu Dramani Mahama, v domě Flagstaff v Accře, kde sídlí vláda Ghany.

Kofi Nkhrumah prezentoval vyznamenání v přítomnosti pana Baffour Ankomah a jeho ženy paní Elizabeth Anjomah (národnostně ze Zimbabwe), a pana Emmanuela Hayforda, koordinátora Humanitas Afrika v Ghaně.

Náčelník štábu Prezidenta Mahama, pan Julius Debrah, přijal vyznamenání za pana Prezidenta.  Na obřadu byl také pan Antwi Bosiako, vysoce postavený člen prezidentského štábu.

Kromě předání vyznamenání, Kofi Nkrumah předložil panu Prezidentovi kopii jedné z nejproslulejších knížek Kancléře Williama „Destrukce Černé Civilizace“ a věří, že se bude panu Prezidentovi moc líbit. Kancléř William byl Afro - Americký vzdělanec a historik, jeden z nejlepších autorů a učitelů Černé Ameriky.  Jeho knížka, „Destrukce Černé Civilizace“, významně otevřela oči mnohým v globální Africe.

V roce 2017, druhé VYZNAMENÁNÍ AFRICKÉHO VŮDCOVSTVÍ A ZNAMENITOSTI bude prezentováno Prezidentovi Rwandy, Paulu Kagameofovi.