Úvod   Projekty v Africe   Vyznamenání Afrického...

Omezení a hranice afrických zemí do suverénních států jako v nynější Africe je nepochybně odkaz nesený z kolonialismu a neo-kolonialismu. Mnoho Afričanů věří, že neomezený pohyb lidí a zboží je katalyzátorem pro zrychlený progres a vývoj kontinentu. Tedy, volný pohyb Afričanů v Africe se stal vroucím přáním v srdcích dobromyslných Afričanů, a to hlavně pan - Afričanů, kteří tento velký problém berou jako svou misi a vizi.

V červnu tohoto roku, proslulý redaktor Baffour Ankomah, který je teď redaktorem ve velkém Londýnském magazínu New African, rozsáhle psal o této důležité záležitosti jak v New African tak v magazínu Africawatch, sídlící ve Spojených Státech. Jeho článek je možný najít na stránkách Informačního Centra Humanitas Afrika pomocí následujícího linku: http://centrum.humanitasafrika.cz/en/index

Humanitas Afrika je Afro - Česká a pan - Africká organizace sídlící v Praze, která pracuje na rozvoji zájmů globální africké rodiny.

Tato organizace  považuje za nutné včas rozpoznat, ocenit, oslavit a vyznamenat africké vůdce, instituce, a jednotlivce, jejichž politika a iniciativy poskytují větší svobodu a rozvoj Africkým lidem.  Iniciativy, které prosazují dráhu Africké jednoty a rozvoje, zavedením schématu VYZNAMENÁNÍ AFRICKÉHO VŮDCOVSTVÍ A ZNAMENITOSTI, který rozpozná, ocení, inspiruje, motivuje a vyznamená lidi Afriky, jednotlivce a instituce, jejichž snahy podporují větší svobodu, rozvoj a jednotu Afrických lidí a mateřského kontinentu.